Leto

Príjemný hotel v srdci prírody

Letné aktivity

Turistika

Čebrať

Sidorovo

Veľká Skala

Veľký Choč

Rakytov

Šíp

Kopa

Prosiecka a Kvačianska dolina

Veľký Rozsutec

Stoh

Chleb

Čereňova Skala

Letné aktivity

Cyklistika

V letnej sezóne sa lyžiarske stredisko mení na Bike park s cyklokrosovými trasami rôznych náročností. Špeciálne vybavenie a krosové bicykle si môžete zapožičať priamo pri vstupe do kabínovej lanovky, len niekoľko metrov od hotela Hrabovo**.

Cyklistické trasy nájdete aj v okolitých dolinách, ktoré sú ideálne pre pokojné potulky prírodou. Trasa Cyklokorytnička spája mesto s bývalým kúpeľným centrom Dolného Liptova – Korytnicou. Viac na www.ruzomberok.sk a bikepark.sk

Letné aktivity

Hrabovo

Hrabovská dolina ponúka množstvo atrakcií pre rôzne vekové skupiny. V lanových parkoch Tarzánia a Tarzanka si prídu na svoje deti aj dospelí. Adrenalínový zip-line zjazd ponad Hrabovskú nádrž, obohatený o nádherný výhľad zas otestuje vašu odvahu. Čaká na vás aj pokojné člnkovanie a aquazorbing.

Letné aktivity

Pamiatky

Dedinka Vlkolínec, zapísaná v zozname UNESCO je kultúrnou dominantou mesta Ružomberok. Typická architektúra dolného Liptova láka množstvo turistov a fotografov z celého sveta. Viac na www.vlkolinec.sk. Okrem Vlkolínca nájdete v Ružomberku mauzóleum Andreja Hlinku, Galériu Ľ. Fullu a Liptovské múzeum. V blízkosti Ružomberka sa nachádza Hrad Likava a archeoskanzen Havránok pri nádrži Liptovská Mara. Viac na www.ruzomberok.sk .

Letné aktivity

Kúpanie

Kúpanie a relax ponúka hneď niekoľko zariadení v blízkosti Ružomberka. Aquapark Bešeňová a Aquapark Tatralandia vás očaria pestrosťou bazénov, atrakcií či relaxačných balíčkov pre jednotlivcov a rodiny s deťmi. Pokoj namiesto veľkých aquaparkov vás čaká v kúpeľnej dedinke Lúčky, len 13km od Ružomberka. Viac na www.ruzomberok.sk.